עורך דין עורך דין פלילי

| נמצאו 120 תוצאות

 

מה תפקידו של עורך דין פלילי?

למילה פלילים בדרך כלל קיימת קונוטציה שלילית ומרתיעה, שכן מדובר בעיסוק בעולם שבו נמצאים חלק מהפחדים הגדולים ביותר שלנו כמו פגיעה בגופנו או ביקרים לנו כמו גם נזק לרכוש וכדומה. כאשר אנו מתכננים לנהל הליך פלילי, כן ייטב לנו באם נעשה זאת בליווי משרד עורכי דין פלילים שבקיא ומנוסה בתחום.

עורך דין פלילי יוכל לסייע לנו בכל שלבי ההליך:

 • בשלב הגשת התלונה כנגדנו, עורך דין פלילי ידע להעריך את הנזק שעלול להגרם לנו בעקבות ניהול התיק ובניהול סיכונים ולהדריך אותנו כיצד לנהוג בהמשך והאם בכלל יש לייחס חשיבות לתלונה הזו. שכן, לעיתים תלונות מוגשות רק לשם הבאז, היח”צ, גם כשאין להם תכלית במישור המשפטי.
 • בשלב החקירה, כאשר כבר ברור באיזו עבירה פלילית אנו מואשמים, זכותנו היא להיוועץ בעורך דין פלילי שיוכל לסייע לנו, כדי שלא נאמר את מה שאנו לא צריכים לומר. שלב החקירה הוא קריטי וסעיפים נכבדים ממנו עלולים להופיע מאוחר יותר בכתב האישום.
 • בשלב הגשת כתב אישום, משרד עורכי דין פליליים שמייצג אותנו, יוכל לדחוף להסדר טיעון מקל באם זו אופציה סבירה או אפילו, באם נמצאה הפרצה הנכונה, לדרוש משיכה של כתב אישום עוד בטרם התחיל המשפט.
 • בשלב ניהול המשפט, עורך דין פלילי שעשה שיעורי בית ועבר על כתב האישום לאורכו ולרוחבו, ידע כיצד להתמודד עם כל טענות שיועלו מצד התביעה ואיך לייצג אותנו בבית המשפט. לעיתים הופעה של עו”ד בבית המשפט שכוללת פנייה לשופט\ת, היא המפתח לזיכוי.
 • בשלב בירור האשמה וגזר הדין, חשוב שנדע כיצד להלך בין הטיפות של סעיפי האישום וגם במידה והורשענו, עורך דין פלילי מובחר יוכל להפוך את הקערה על פיה ולגרום לנו לצאת עם עונש פעוט ואפילו, במקרים מסוימים, להגיש ערעור לערכאה גבוה יותר.

סוגי העבירות בתחום הפלילים

תחום הפלילים הוא רחב היקף ומכיל בתוכו נושאים רבים ומגוונים:

 • עבירות אלימות- עבירות אלימות מפרות ושוללות מן הפרט את החופש על גופו ובשל כך נחשבות כמפרות את זכותו הבסיסית להגנה על גופו, חירותו ושלוות חייו. עבירות אלימות הן: תקיפה, תקיפה סתם, תקיפת קטין, תקיפה הגורמת חבלה של ממש, תקיפה בנסיבות מחמירות, תקיפת עובד ציבור, תקיפת שוטרים, חבלה בכוונה מחמירה, חבלה חמורה, פציעה, חבלה ופציעה בנסיבות מחמירות, חבלה ברשלנות ועוד. 
 • עבירות סמים- עבירה פלילית שנובעת מהאיסור בשימוש בכל חומר שמופיע ברשימת פקודת הסמים המסוכנים בחוק. כמו כן אסור לייבא, לייצא, להפיק, לסחור, לספק ולשדל קטין לעשות בן שימוש.
 • עבירת צווארון לבן- היא עבירה פלילית המתייחסת למצב שבו אדם נוטל כספים שלא כדין או עבירת הונאה כמו זיוף שיקים. עוד נכללות במסגרת צווארון לבן גם עבירות שחיתות שלטונית שבדרך כלל, מקשרות בין הון לשלטון.
 • עבירות נשק- בחוק מופיעות מספר נקודות המוגדרות כעבירות נשק ובהן כל מי שמחזיק, רוכש, נושא, מוביל או מוכר לאדם שאינו רשאי על פי דין להחזיק בו.
 • עבירות מין: החוק מתייחס לכמה סוגים של עבירות הנכללות בתחום של מין כמו אונס, בעילה אסורה בהסכמה, מעשה סדום (בתנאים מסוימים), הטרדה מינית, מעשה מגונה ויחסים בין מטפל נפשי ומטופל. מלבד היותה עבירה פלילית, עבירת המין היא גם עוולה אזרחית שבגינה ניתן לתבוע גם נזק במשפט אזרחי.
 • ייצוג קטינים בעבירה פלילית- לרוב, מערכות האכיפה מקלות בעונשו של מי שטרם הפך “בגיר” בפני החוק, וזאת, מתוך המחשבה שעדיין ניתן להציל את הקטין מחיים פליליים. לכן היכולות של עורך דין פלילי המייצג קטין, גבוהות יותר ומאפשרות לעיתים לדרוש עד אפילו ביטול האישום.

איך בוחרים עורך דין פלילי מומלץ?

הבחירה במשרד עורכי דין פליליים שיגן עלינו בצורה הטובה ביותר מפני ההליך המשפטי, שלעיתים עלול לשנות את חיינו מקצה לקצה, אינה משימה פשוטה ולכן יש לשים לב למספר פרטים בטרם נבחר מי ילווה אותנו בדרך עד לכתב האישום ומעבר לו.

 • ניסיון מקצועי- מבלי לפגוע במי שזה עתה סיים את הכשרתו כעורך דין פלילי, אבל ישנם תיקים בהם קיימת עבירה פלילית חמורה, וברור לחלוטין שהתיק סבוך, גדוש ומצריך עבודה יסודית של עו”ד מנוסה ממשרד עורכי דין פליליים שעבד על מספר תיקים דומה במהלך שנות הקריירה שלו ויודע בדיוק מהם השלבים הנכונים להתנהלות תקינה.
 • מוניטין בתחום- אין כמו המלצה טובה על עורך דין פלילי טוב שסייע לחבר לעבור את התקופה הקשה בחייו וכעת הוא ממליץ עליו. חשוב מאד שעוה”ד הפלילי ידע להתנהל במערכת המשפטים ושפניו לא יהיו זרים לכותלי בית המשפט. ישנם עורכי דין שנתפסים בעיני השופט\ת כרציניים וקפדניים.
 • היסטוריה של ניצחונות- בדקו את הרקע של עוה”ד הפלילי שבחרתם ובחנו אם הותיר מאחוריו שובל לקוחות מרוצים בתחומים ובעיות דומות לשלכם. לפעמים כאשר תזדהו עם סיפור הצלחה כזה או אחר הדבר יעודד אתכם ויתן לכם תקווה להמשך הדרך.
 • זמינות ויחס אישי- ישנם עורכי דין בעלי משרד עורכי דין פליליים גדול במיוחד עם המון לקוחות, כך שלפעמים נוצרת תחושה של “מפעל” ו-“פס ייצור”, בצורה שלא נותנת לכם להרגיש את היחס האישי. מאידך ישנם עורכי דין בעלי משרד קטן שעלול לשדר תחושה של חוסר הצלחה. ולכן, יש לבחון מי מעורכי הדין הפליליים נכון לעזור לכם בשעות, בזמנים ובמקום הנוח לכם.
 • אולי הכי חשובה היא ההתאמה עם הלקוח- כאשר גם אתם וגם עוה”ד הפלילי מבינים זה את זה והתקשורת ביניכם מאפשרת לכם כלקוחות לסמוך על אותו בעל מקצוע שיוביל אתכם בדרך הנכונה.

אינדקס עורכי דין של אתר אוביטר

אם אתם מחפשים משרד עורכי דין פליליים מנוסה, כזה שיוכל ללוות אתכם לאורך כל הדרך משלב העבירה הפלילית ועד לכתב אישום, אתם מוזמנים לפנות לאינדקס עורכי הדין של אתר obiter. האתר מתמחה בעבודה מול עשרות משרדי עורכי דין שונים במגוון רחב של תחומים, ובאמצעות חיפוש קל, נח ופשוט, יוכל להכווין אתכם לתחום אותו אתם צריכים.

בנוסף, עוד בטרם בחרתם את עוה”ד, תוכלו לקרוא במידע המשפטי הנגיש באתר לכולם ולצבור מידע לקראת המאבק המשפטי שלכם.

רוצים עוד מידע לפני שתבחרו עורך דין פלילי מומלץ? לקריאה נוספות: