עו”ד ליזה דמרי בן-שחר: “אני רוצה שכשישמעו את שמי – ירעדו”

בדרך למעלה: היא מהמובילות בתחום דיני העבודה בישראל, בעלת משרד בחיפה ושלוחה בת”א ומאמינה בשיקוף האמת, ירידה לפרטים ובלראות את הלקוחות בגובה העיניים
מעיין לביא |
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
עו"ד ליזה דמרי
עו"ד ליזה דמרי

עו”ד ליזה דמרי בן-שחר היא אחת מעורכות הדין המובילות בתחום דיני העבודה בישראל, בעלת משרד עצמאי למעלה מעשור בחיפה עם שלוחה בתל אביב והיא מאמינה בשיקוף האמת, ירידה לפרטי פרטים וניהול מערכות היחסים בינה ובין הלקוחות בגובה העיניים.

הכירו את עו”ד ליזה דמרי בן-שחר. נשואה + 3, מקריית מוצקין. את הקריירה המשפטית שלה החלה במכללה למנהל שם סיימה תואר ראשון במשפטים ב-2004. את תקופת ההתמחות העבירה בחיק המשפט הפלילי במסגרת פרקליטות מחוז הצפון בנצרת עילית (נוף הגליל כיום).

לא עורכת דין קונבנציונלית

אבל אל תתבלבלו, היא ממש לא עורכת דין קונבנציונאלית. “אצלי אין יומרות או התנשאות מכל סוג שהיא”, היא אומרת בראיון לאוביטר. “אף אחד לא נכנס אליי למשרד וקורא לי ‘עורכת הדין ליזה’. המוטו שלי הוא להתנהל מול כל אחד מהלקוחות תוך מתן כבוד. אני מסתכלת אליהם בגובה העיניים ונותנת לכל אחד את היחס המיטבי. לא משנה אם מדובר בלקוח של מיליון שקל או עשרת אלפים שקל, עבורי ההתייחסות היא זהה לחלוטין”.

___________________________________________________________

“אני נמצאת שם בשביל הלקוחות ודואגת לספק

לכל אחד ואחת מהם ‘בית’ משפטי שיגן עליהם”

______________________________________________________________

לאחר מספר שנים בהן עבדה כשכירה במשרד אזרחי בחיפה, בו ניהלה את מחלקת דיני עבודה וחדלות פירעון, יצאה ב-2009 דמרי בן-שחר לעצמאות. “זה היה בדיוק בסוף חופשת הלידה של הבן השני שלי”, היא נזכרת. “באותה תקופה כבר עבדתי כיועצת משפטית של התאחדות האיכרים בתל-אביב והרגשתי מספיק בשלה להתקדם אל עבר הצעד הבא”. ואז היא הקימה את המשרד שלה בחיפה, שקיימת לו גם שלוחה בתל אביב, המתמחה בדיני עבודה. אז בואו ניכנס לעובי הקורה ונכיר מקרוב את עו”ד ליזה דמרי בן שחר.

“אם אמיתי שפועל מהלב”

לפני שהיא עורכת דין, דמרי בן-שחר מגדירה את עצמה כאדם אמיתי שפועל מהלב. וכשמדובר בלקוחות שלה, היא דואגת להציב בפניהם מראה, כלומר את כל האמת בפנים, לא משנה מי עומד מולה. היא לא מתנשאת מעל אף אחד וגם לא מאמינה בזה, אין לה חיץ בלשון וזה פועל אצלה לשני הכיוונים, הן לטוב והן לרע.

“קרה לי לא פעם”, היא אומרת, “ששאלו אותי שופטים בבתי הדין והמשפט האם אני קרובת משפחה של הצד אותו אני מייצגת, לאור העובדה שאני לוקחת ללב כל תיק. אני נמצאת שם בשבילם ודואגת לספק לכל אחד ואחת מהם ‘בית’ משפטי שיגן עליהם. מצד שני, קו אדום מבחינתי הוא לקוחות שמשקרים. למעשה, לעולם לא אקח תיק בו מדובר בלקוח שאינני מאמינה לו. זה פשוט לא יעבוד”.

מהם תחומי העיסוק העיקריים בהם המשרד עוסק?

“המשרד שלי עוסק בעיקר בדיני עבודה. מדובר בנושא שהוא עולם ומלואו. זה כולל אינספור סוגיות משפטיות, החל מהפרת זכויות סוציאליות, שמירה על מעסיקים בחוזי עבודה, בעולם האקדמיה ובעולם ההיי-טק. בכל אחד מהנושאים הללו קיימות מורכבויות אחרות”.

תחום נוסף בו דמרי בן שחר ומשרדה מקדישים לא מעט עבודה בשנים האחרונות זה בנושא הטרדות מיניות במקום העבודה. כיום נשים מבינות שיש להן מקום ובמה לבקש פיצוי על עוול שנגרם להן. דמרי בן-שחר ומשרדה נמצאים שם במטרה לוודא שזה אכן קורה.

“גם בתחום חדלות פירעון המשרד פעיל מאוד”, היא מוסיפה. “לצערי, במצב הנוכחי כל אחד כמעט מכיר מישהו שנמצא במצב הזה. זה תחום שגדל ומתרחב משנה לשנה, יחד עם לשון הרע במרשתת שהיא פועל יוצא של דיני עבודה. בעולם המקוון של היום, מדי שנה גדלה כמות עברייני המקלדת. גם שם אני מנסה לתרום ללקוחותיי מבחינה משפטית על מנת להוביל למימוש מלא של זכויותיהם”.

ליזה דמרי בן-שחר מספרת על מקרה שלא שכחה

“יש לי תיק בו טיפלתי לא מזמן שממחיש עד כמה ניהול מאבק נכון עם הוכחות חותכות הוא מהותי ברמה המשפטית. מדובר באישה שהגיעה אליי שאייצג אותה בשימוע לפני פיטורין במקום עבודתה. לכאורה, הפיטורין נבעו מעצם היותה עובדת לא איכותית. בפועל, היא הציגה לי כבר בפגישה הראשונה בינינו ראיות ברורות שהוכיחו כי מדובר ברדיפה אישית מצד המנהל שלה. הגענו לשימוע ושם התעמתי עם המנהל הישיר שלה, כשאני מנהלת את השיחה בצורה של ניהול הוכחות”.

“כאשר עורך הדין של החברה שהעסיקה את האישה הבין כי קיימות סתירות מהותיות במניעי הפיטורין שלה, זה הסתיים עם תוצאה שונה לחלוטין – היא קיבלה הודעה מוקדמת על סיום העסקתה בהסכמה, של 4 חודשים בתשלום עם ‘מצנח’ של 3 חודשי משכורת נוספים, מכתב המלצה חם, אירוע פרישה ומימון שכר הטרחה עבורי. המסקנה היא אחת – כאשר מנהלים מאבק נכון, אין דרך אחרת מאשר לנצח. אני תמיד אומרת ללקוחות שלי – תגיעו מוכנים, שכן כאשר יש לכם תשובות – סיכוי גדול מאוד שניתן יהיה להחזיר את הגלגל לאחור”.

מקרה נוסף תחת טיפולה של עו”ד ליזה דמרי בן-שחר

“זהו תיק על עובדת מרקע דתי מוסלמי שהגיעה אליי במטרה להגיש תלונה כנגד הטרדה מינית מצד הממונה עליה במקום העבודה. היא הציגה בפניי התכתבויות שזעזעו אותי. בהתחלה עורך הדין של המעסיק כלל לא רצה להטריח את עצמו להגיע למשרד שלי על מנת שנתנהל משפטית, אבל בסופו של דבר לאחר שהצגנו בפניו ראיות חותכות, הגיע יחד עם הבעלים של בית העסק. זה התחיל בכך ‘שאין לכן כלום ביד’, והסתיים בפיצוי בסך 260 אלף שקלים נטו ללקוחה שלי, מבלי להגיע כלל לבית הדין”.

___________________________________________________________

“השאיפה שלי היא להפוך לפירמת דיני העבודה

הגדולה בצפון, אם לא בארץ”

_____________________________________________________________

הטיפ המנצח

“קודם כל שיבינו שמה שרואים על הנייר הוא לא מה בהכרח שקורה בפועל. העולם הזה הוא אכזר וצריך לגדל בו עור של פיל. הכי חשוב הוא להיות נאמן לעצמך, ובחיים לא לאבד את הדרך”.

עו"ד ליזה דמרי בן-שחר: "אני רוצה שכשישמעו את שמי – ירעדו"
עו”ד ליזה דמרי

על שאיפות וחלומות

“השאיפה שלי היא להפוך לפירמת דיני העבודה הגדולה בצפון, אם לא בארץ. את השם שלי באזור הצפון כולם כבר מכירים. לכן אני שואפת כשישמעו את השם שלי בכל הארץ – כולם ירעדו ויבינו שמדובר בעורכת דין לוחמת שנאבקת למען צדקת דרכם של לקוחותיה”.

“בזמנו”, המאמנת האישית שלי הייתה מי שמכהנת כיום כפרקליטת המחוז, עו”ד אילנה ירושלמי. שם קיבלתי את בית הספר הכי טוב שיכול להיות עבור מתמחה. מהתחלה ידעתי שאני שסנגורית פלילית לא אוכל להיות מכיוון שאצטרך לוותר על העקרונות של הגנת החוק שקיבלתי שם, לכן עברתי לתחום אותו אני הכי אוהבת – דיני עבודה, והקמתי את המשרד”.

המשרד שהקימה בחיפה (כולל שלוחה בתל-אביב) צבר בעשור האחרון מוניטין רב בתחום דיני העבודה, חדלון פירעון ולשון הרע במרשתת, לרבות לקוחות מגוונים אותם מצליחה עו”ד דמרי בן-שחר להוביל להצלחות מסחררות בבתי המשפט ובאמצעות הסכמי פשרה נפרדים.

________________________________________________________________________

https://dev.obiter.co.il/lawyer/%d7%a2%d7%95%d7%93-%d7%9c%d7%99%d7%96%d7%94-%d7%93%d7%9e%d7%a8%d7%99/

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://dev.obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות dev.obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א’ לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר [email protected]

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות