משרד הכלכלה מציג: מענק סיוע לעסקים בירושלים

ע”פ המשרד, יוקצו 40 מיליון שקלים לסיוע לקליטת עובדים ועובדות בשכר גבוה באזורי עדיפות לאומית ובירושלים. הסכום? 25% משכר כל עובד למשך שנתיים
מעיין לביא |
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אילוסטרציה envato

הרשות להשקעות במשרד הכלכלה והתעשייה מפרסמת מקצה תחרותי בהיקף של כ-40 מיליוני שקלים לתמרוץ מעסיקים לקלוט עובדות ועובדים חדשים באזורי עדיפות לאומית וירושלים. שר הכלכלה, עמיר פרץ: “נמשיך לתמוך במעסיקים שייצרו משרות איכותיות בפריפריה”.

עוד בכלכלה:

מסלול תעסוקה 4.18, כך לפי הודעת משרד הכלכלה, נועד לעודד השקעות במשק של תעשיית העילית, לרבות תעשיית המו”פ והמחשבים, תוך שימת דגש על העלאת שיעור הצמיחה באזורי עדיפות לאומית ועל עידוד יצירת משרות בשכר גבוה באזורים אלה.
המסלול מסייע למשקיעים שמעוניינים להקים, להרחיב או להעתיק את עסקיהם לאזורי עדיפות לאומית או ירושלים ולהעסיק במסגרת זו עובדות ועובדים חדשים (עובד שנקלט אחרי ה-1.12.2020).

סיוע לחברות באזורים אלה, בהעסקת עובדים בשכר גבוה, יוצר פעילות כלכלית המאפשרת לחברות להתפתח ומשפיע על המרקם הדמוגרפי באזור. סכום הסיוע עבור כל עובד הינו בממוצע 25% מעלות שכר העובד לשנתיים.

שינויים במסלול

על החברות הניגשות למסלול זה להעסיק מינימום 15 משרות חדשות, כאשר למחציתם ישולם לפחות השכר הממוצע במשק (כ-11 אלפי שקלים) בתוספת עלויות מעביד, ולמחציתם פי 1.5 מכך (כ-16 אלפי שקלים). היקף הסיוע לחברות שיזכו במסלול זה, נע בין 180 אלף שקלים למשרה ועד 18 מיליוני שקלים סך הכל. המועד האחרון להגשת בקשות: 01 ביולי 2021.

עוד נמסר מהמשרד כי השנה, בעקבות השינויים בשוק העבודה עקב התפשטות נגיף הקורונה, נעשו מספר שינויים מהותיים במסלול ביחס לשנים קודמות, במטרה להרחיב את פוטנציאל החברות הנהנות.

כך, תמהיל השכר השתנה, כך שבוטל החיוב במדרגת השכר הגבוהה יותר של פי 2.5 מהשכר הממוצע במשק, באופן שמקל על החברות לנצל את מלוא המענק.

עוד נרשמה הקלה בתנאי הסף – מחזור מכירות מינימאלי שנדרש הינו 15 מיליוני שקלים ובוטל המינימום של מספר משרות קיימות לפני מועד ההגשה.

בנוסף קוצרה התחייבות המעסיק לפרק הזמן שיועסק העובד – שנתיים במקום 4 שנים, בנוסף לשנת היערכות לגיוס מיום הזכייה.

שינוי נוסף הוא מתן אפשרות להעסיק עובדים בעבודה מרחוק. בנוסף ניתנה העדפה לבקשות של חברות מאילת וחבל איילות, עוטף עזה, קריית שמונה, וכן לבקשות להקמות והעתקות של עסקים לאזורי עדיפות לאומית (להבדיל מהרחבת עסקים קיימים). בנוסף ניתן ניקוד נוסף ליישובים מרוחקים ממרכז הארץ.

רכיבי עלות שכר המוכרים למענק הורחב כך שכל שכר הברוטו של העובד בתוספת עלויות מעביד מוכרות לצורך חישוב המענק. כמו כן בוטל האיסור להגשה במספר מסלולים במקביל.

הרחבת מעגל העבודה

שר הכלכלה והתעשייה, עמיר פרץ, התייחס למענק ואמר: “עובדים בשכר גבוה, תושבי הפריפריה ואזורי עדיפות לאומית, נפגעו ממשבר הקורונה, יותר משאר אזורי המדינה. על מנת להחזיר כמה שיותר עובדים למעגל העבודה, בדגש על מקבלי שכר גבוה באזורים אלו, ביצענו מספר שינויים מהותיים במסלול, במטרה להרחיב את פוטנציאל החברות שיוכלו ליהנות מהסיוע שלנו. מסלול הסיוע יאפשר למעסיקים לקלוט עובדים חדשים ולקבל סבסוד של כ-25% מהשכר למשך שנתיים, ובתנאי ששכרם של העובדים לא ירד מ11 אלף שקלים. אנו כמשרד הכלכלה נמשיך לתמוך במעסיקים שייצרו משרות איכותיות, בשכר גבוה בפריפריה, ויסייעו ליותר עובדות ועובדים להצטרף למעגל העבודה”

מנהל הרשות להשקעות במשרד הכלכלה והתעשייה, שלמה אטיאס: “רשות ההשקעות, הפועלת לעודד השקעות, פיתוח התעשייה והפעילות הכלכלית בפריפריה, יוצאת עם תכנית, אשר תעודד את המעסיקים לייצר משרות איכותיות בשכר גבוה בפריפריה. אני מאמין שתכניות מהסוג הזה חשובות לצמצום הפערים בחברה הישראלית, במיוחד בעת הזו לאחר המשבר שחווה שוק התעסוקה בישראל בתקופת הקורונה”.

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחם בעולם המשפט?
הורידו את אפליקציית אוביטר:

אפליקציית אוביטר לאנדרואיד https://bit.ly/31H6hrk

אפליקצית אוביטר לאייפון https://apple.co/31GhGHV

לדף הפייסבוק שלנו https://bit.ly/32LKr5E

להצטרפות לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו https://dev.obiter.co.il/ask-lawyer

אתר החדשות המשפטיות dev.obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א’ לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר [email protected]

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות